Czy zakup mieszkania lub domu może być łatwiejszy? Współpraca ekspertów kredytowych mFinanse z Otodom to ułatwienie dla konsumentów

Sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym jest dynamiczna. Rządowy program Pierwsze Mieszkanie wzbudził ogromne zainteresowanie zakupem lokalu mieszkalnego wśród osób, które jeszcze takiego na własność nie posiadają. Nowelizacja Rekomendacji S wpływającej na kształt polityki kredytowej polskich banków poprawiła natomiast nieco sytuację osób „walczących” o zdolność kredytową. Wciąż jednak dla wielu osób uzyskanie finansowania zakupu stanowi wyzwanie, a w warunkach tak wielu nowych regulacji, poszukują wsparcia i wiedzy eksperckiej. Dzięki współpracy mFinanse i Otodom będzie to teraz jeszcze łatwiejsze.

Współpraca mFinanse i Otodom – z myślą o nowych potrzebach konsumenckich

Niezależnie od tego, czy zakup nieruchomości następuje na rynku pierwotnym czy wtórnym, zrozumienie zawiłości formalnych i prawnych to wyzwanie dla wielu kupujących. Ożywienie popytu i wyraźny wzrost zainteresowania zakupem widać nie tylko w biurach sprzedaży, ale także w zwiększonym ruchu użytkowników serwisów nieruchomościowych takich jak Otodom. Liczba wyszukiwań mieszkań na sprzedaż, jaką odnotowano na tej platformie ogłoszeniowej w czerwcu 2023 r., była o 37% wyższa niż przed rokiem.

Ale mieszkanie to nie jedyne, czego szukają nabywcy w sieci. Szukają tam informacji na temat aktualnej sytuacji rynkowej, procedur bankowych, możliwości pozyskania finansowania, aktualnych przepisów. Coraz częściej szukają też wiedzy eksperckiej i profesjonalnego wsparcia. Wskazują na to dane mFinanse, w których widać wyraźną zmianę ścieżki zakupowej klientów online. ​ W ciągu ostatnich dwóch lat liczba zapytań na stronie internetowej firmy wzrosła o 500%. Co ciekawe, klienci chętniej nawiązują kontakt z ekspertami nie tylko przez formularze, lecz także przez wideokonferencje. Na fali tych zmian i chęci zaspokojenia potrzeby łatwiejszego dostępu do ekspertów finansowych Otodom podjął decyzję o współpracy z mFinanse.

- Staramy się wspierać naszych klientów w poszukiwaniu wymarzonego domu, w podejmowaniu świadomych decyzji. Dzielimy się wiedzą rynkową i umożliwiamy jak najszerszy wybór ofert. To również dotyczy wsparcia w uzyskaniu kredytu. Wchodząc w partnerstwo z mFinanse, poszerzamy grono ekspertów finansowych, z którymi współpracujemy. Zapewniamy też łatwiejszy dostęp do tej usługi w warunkach, w których zainteresowanie kredytami osiągnęło poziom niespotykany od kilku lat - tłumaczy Paweł Onych, Head of Mortgages w Otodom.

mFinanse ma silną pozycję na rynku usług finansowych w sieci

Priorytetem dla mFinanse jest rozwój działalności online w zakresie porównywania dostępnych ofert hipotecznych. Instytucja wspiera klienta przez cały proces wnioskowana o kredyt hipoteczny i pomaga budować jego zdolność kredytową. Współpracuje z wieloma bankami, więc może zapewnić konsumentom dostęp do najlepszych ofert na rynku kredytów hipotecznych.

Dzięki coraz silniejszej pozycji na rynku usług online mFinanse dystansuje konkurencję w zakresie consultingu finansowego i pośrednictwa kredytowego w sieci. Partnerstwo z Otodom zapewnia potencjalnym kredytobiorcom jeszcze szerszy dostęp do wsparcia ekspertów mFinanse.

- Współpraca dwóch profesjonalnych firm w obszarze pośrednictwa finansowego mFinanse oraz sprzedaży nieruchomości na otodom.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. W erze wysokich stóp procentowych oraz dużej zmienności i dynamiki na rynku nieruchomości połączenie kompetencji eksperta finansowego i nieruchomościowego staje się kluczowe w realizacji potrzeb i oczekiwań naszych Klientów. – komentuje Dominik Skrzycki, Wiceprezes mFinanse S.A.

mFinanse to jedyny pośrednik kredytowy, który dołączył do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Eksperci mFinanse wnoszą przy tym swoją wiedzę i dzielą się doświadczeniem z rynku kredytowego nie tylko na forum PZFD, czy w formie artykułów. Udzielają się również aktywnie podczas wydarzeń branży finansowej i mieszkaniowej (np. Targów Mieszkań i Domów, Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie, Rankingu Banków). Teraz mFinanse jeszcze poszerza swoją aktywność i dalej rozwija połączenia pomiędzy tymi branżami.

- Poza obserwacją dynamicznych zmian na rynku aktywnie pozyskujemy nowe obszary do współpracy – w zeszłym roku jako jedyny pośrednik finansowy dołączyliśmy do PZFD, teraz kontynuujemy rozwój przez nawiązanie strategicznej współpracy z największym internetowym serwisem ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości Otodom – którego właścicielem jest grupa OLX Sp. z o.o. Liczymy, że współpraca przyniesie wiele korzyści wspólnym Klientom, a w perspektywie wniesie pozytywne wartości dla całego rynku. – dodaje Łukasz Makar Dyrektor Sprzedaży mFinanse S.A.

Otodom to najpopularniejszy portal nieruchomościowy w Polsce

Kluczowe zalety Otodom to największa baza ogłoszeń nieruchomości w kraju, ponad 15-letnie doświadczenie na rynku i synergia płynąca ze współdziałania wszystkich serwisów nieruchomościowych Grupy OLX. Według badania Mediapanel prowadzonego przez Gemuis Polska serwisy nieruchomościowe Grupy OLX – czyli Otodom, Obido i kategorię Nieruchomości w OLX – odwiedza miesięcznie około 6 milionów realnych użytkowników1. Eksperci Otodom zdają sobie sprawę, że zaufanie jakim darzą serwis użytkownicy, zobowiązuje do poszukiwania nowych rozwiązań wspierających ich w zakupie wymarzonego M.

- Ubiegły rok pokazał, jak bardzo polski rynek mieszkaniowy jest uzależniony od finansowania hipotecznego. Możliwość zaciągnięcia kredytu stała się dla wielu ludzi barierą nie do pokonania — zarówno ze względu na brak zdolności kredytowej, jak i stres związany z próbą jej pokonania. Uznaliśmy, że warto w tej sytuacji im pomóc i ułatwić dostęp do ekspertów finansowych, którzy przez ten proces pomogą im przejść - komentuje Paweł Onych, Head of Mortgages, Otodom.

Partnerstwo mFinanse i Otodom zapewni osobom zainteresowanym zakupem własnego mieszkania czy domu jeszcze wygodniejszy dostęp do pomocy doświadczonych ekspertów kredytowych, a obu podmiotom możliwość rozwoju kolejnych projektów biznesowych.

 

1 Źródło: Badanie Mediapanel prowadzone przez Gemius Polska sp. z o.o. w okresie od grudnia 2022 r. do stycznia 2023 r.; wskaźnik: “Real users”; platforma: Internet

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt