Ranking Dzielnic Otodom: Lublin najczystszym miastem w Polsce

Zapytaliśmy mieszkańców Lublina o to, jak żyje się w poszczególnych dzielnicach ich miasta.

Spośród mieszkańców stolicy Lubelszczyzny najbardziej skłonni do polecania swojej dzielnicy byliby ci, którzy mieszkają na Węglinie. Jak wynika z Rankingu Dzielnic Otodom, Węglin Południowy otrzymał współczynnik rekomendacji NPS na poziomie 57 punktów w skali od -100 do 100. Tylko niewiele gorzej oceniono Węglin Północny (50 punktów).

Ponad 140 000 mieszkańców Polski, w tym 1982 mieszkańców Lublina odpowiedziało nam na pytania dotyczące różnych aspektów życia w ich otoczeniu. Najbardziej podstawowe brzmiało: “na ile prawdopodobne jest, że poleciłbyś znajomym mieszkanie w Twojej okolicy?”. I to na ich podstawie opracowany został Net Promoter Score, czyli wspomniany współczynnik rekomendacji.

Najchętniej polecane dzielnice Lublina

Węglin Płd

57

Węglin Płn

50

Czechów Płn

36

Sławinek

35

Czuby Płd

32

Bronowice

30

Sławin

29

Czuby Płn

27

Rury

27

Konstantynów

26

Ponikwoda

25

Czechów Płd

23

Wrotków

17

Wieniawa

13

Felin

12

Szerokie

6

Kalinowszczyzna

5

Hajdów-Zadębie

5

Dziesiąta

3

Śródmieście

0

Stare Miasto

-9

Abramowice

-10

Kośminek

-35

Tatary

-37

Za Cukrownią

-54

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

 

Co zdecydowało o tym, że Węglin Południowy jest najchętniej polecaną dzielnicą Lublina? Prawdopodobnie przyjazna atmosfera. Jedyną spośród pozostałych kategorii Rankingu Dzielnic, w której Węglin Południowy okazał się najlepszy, była ocena własnych sąsiadów. Prawdziwość zdania “ludzie mieszkający w mojej okolicy są przyjaźni i uprzejmi” mieszkańcy dzielnicy ocenili na 5,64 w skali od 1 do 7. Drugi spośród lubelskich dzielnic Węglin Południowy był w kategoriach “zielona okolica” i “wygodne zakupy”. Na wysokim, 4. miejscu znalazł się także w kategoriach związanych z bezpieczeństwem i czystością okolicy.

Po dwie kategorie wygrały Konstantynów i Kalinowszczyzna. Pierwsza z dzielnic okazała się najczystszym rejonem Lublina. Mieszkańcy dzielnicy najwyżej ocenili także bliskość sklepów i szerokość ich asortymentu. Kalinowszczyzna natomiast wygrała kategorie związane z infrastrukturą dla dzieci oraz łatwością dojazdów.

Za najbardziej zadbaną okolicę lublinianie uznali Czechów Południowy. Najbardziej zadowoleni z poziomu cen towarów i usług są mieszkańcy Kośminka. Najwięcej zieleni w swojej okolicy dostrzegają osoby mieszkające w dzielnicy Szerokie. Co nie jest niespodzianką, najwięcej miejsc do spędzania wolnego czasu w swojej okolicy mają mieszkańcy Starego Miasta.

Dzielnica ta nie wypadła jednak najlepiej: ostatnie miejsce zajęła w kategoriach związanych z czystością, zielenią, infrastrukturą dla dzieci, sympatią do sąsiadów, a nawet dostępnością sklepów i panującymi w nich cenami.

Porównując wskaźnik NPS Lublina i innych miast spośród największych miejscowości kraju, można dojść do wniosku, że stolica Lubelszczyzny jest jednym z najlepszych miejsc do życia w kraju. Osiągnęła ona wynik 12,5 punktu, co dało jej 3. miejsce pod tym względem. Wśród mieszkańców największych miast bardziej skłonni do polecenia swojej okolicy byliby tylko mieszkańcy Warszawy (18,3) i Gdańska (16,6).

Więcej na stronie http://rankingdzielnic.otodom.pl/

Ranking Dzielnic Otodom. Jak się żyje w Lublinie?

OTODOM_Ranking_Lublin.pdf

PDF 1.6 MB

Share

Latest News

Website preview
Maj przewrócił rynek najmu do góry nogami. Popyt w górę, sezonowość w odwrocie
Najem wraca do gry – i to z przytupem. W maju liczba odpowiedzi na ogłoszenia wzrosła aż o 15% względem kwietnia, osiągając najwyższy poziom w 2025 roku. Mimo wzmożonego zainteresowania, liczba dostępnych ofert spadła – o 3% w ujęciu miesięcznym. Rotacja ogłoszeń w serwisie Otodom zwiększyła się o ponad 30% w stosunku do kwietnia, co oznacza, że mieszkania znikają z rynku znacznie szybciej niż wcześniej. Czy wchodzimy w fazę “kto pierwszy ten wynajmuje”?
media.otodom.pl
Website preview
Coraz więcej mieszkań „dla studenta” - zmiany na rynku najmu
W maju wyszukiwania mieszkań na wynajem na Otodom przekroczyły już 1,1 mln, a liczba zapytań zawierających hasła „studenckie”, „blisko uczelni” czy „na studia” wzrosła aż o 83% r/r. Najczęściej pytamy o dwa pokoje za maksymalnie trzy tysiące złotych za miesiąc. Rynek najmu dostosowuje swoje oferty do wakacyjnego studenckiego boomu.
media.otodom.pl
Website preview
Ceny mieszkań bez tajemnic. Rewolucja czy tylko kosmetyka?
Ceny mieszkań pod pełnym nadzorem – w ciągu 2 miesięcy każdy deweloper będzie musiał ujawniać je na własnej stronie internetowej. Dotyczy to wszystkich ofert, także tych w rezerwacji. Choć już dziś 77% cen jest publicznie dostępnych, nowe przepisy mają zakończyć informacyjny chaos i dać kupującym realne narzędzie do negocjacji. Czy zmieni to rynek? Sprawdzamy.
media.otodom.pl

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

* wg danych za grudzień 2024 r.

Kontakt

Biuro Prasowe Otodom: Linkleaders

otodom@linkleaders.pl

www.otodom.pl