Otodom i BIK pomagają klientom w uzyskaniu kredytu hipotecznego

Program Pierwsze Mieszkanie ma ruszyć już w lipcu br. Oznacza to, że w wakacje może zostać uruchomiony system dopłat do kredytu na zakup pierwszego własnego „M” oraz tzw. konto mieszkaniowe, czyli pomoc w oszczędzaniu na taki zakup. Złagodzenie warunków oceny zdolności kredytowej w lutym br. sprawiło, że spora grupa Polaków znów może wrócić do planów zakupu mieszkania. Rynek powoli się odbija, dlatego usługa wsparcia klientów w ocenie swojej zdolności kredytowej i uzyskaniu kredytu, które dzięki współpracy z BIK rozwija właśnie Otodom, to bardzo ważna inicjatywa.

Grupa OLX, do której należy m.in. serwis Otodom oraz obido nawiązała współpracę partnerską z Biurem Informacji Kredytowej, które gromadzi informacje o tym, jak spłacamy kredyty i umożliwia Polakom m.in. sprawdzenie wiarygodności kredytowej. Dzięki temu partnerstwu klienci Otodom i obido będą mogli skorzystać z dodatkowej pomocy na drodze do uzyskania kredytu hipotecznego.

- Sektor mieszkaniowy jest uzależniony od rynku kredytów hipotecznych - to pokazała sytuacja z minionego roku. Dlatego szukamy tych synergii, które mogą dać naszym klientom realną korzyść w procesie pozyskiwania finansowania na zakup mieszkania. Współpraca z BIK zapewni użytkownikom serwisów Otodom i obido bezpłatny dostęp do kluczowych informacji, które pomogą przygotować się do kredytu i ocenić szanse na jego uzyskanie. Wierzymy, że szczególnie dla osób, które po raz pierwszy przechodzą przez proces nabycia nieruchomości, będzie to duża pomoc - mówi Paweł Onych, Head of Mortgage Services OLX Group

Otodom już wcześniej zapewniał swoim klientom dostęp do bezpłatnego wsparcia ekspertów finansowych z firm partnerskich. Teraz, dzięki inicjatywie realizowanej we współpracy z BIK, osoby, które umówią się na spotkanie z doradcą, otrzymają bezpłatny dwumiesięczny dostęp do wskaźników i Alertów BIK. Dzięki temu sprawdzą najważniejsze informacje o swojej wiarygodności kredytowej a jednocześnie skorzystają z ochrony przed wyłudzeniami. Dodatkowo, każda osoba zainteresowana kredytem, która zdecyduje się na bezpośrednie spotkanie z ekspertem finansowym współpracującym z Otodom, będzie mogła nie tylko przeanalizować szczegółowo kluczowe warunki finansowania, ale także otrzyma dostęp do Raportu BIK, czyli swojej historii kredytowej.

Współpraca nawiązana przez Grupę OLX z BIK z jednej strony ma na celu zapewnienie potencjalnym kredytobiorcom możliwości zwiększenia szans na uzyskanie kredytu hipotecznego, ale także budowanie świadomości finansowej Polaków.

Dlaczego to takie ważne?

BIK to największy w kraju zbiór informacji o zobowiązaniach kredytowych i pożyczek pozabankowych w Polsce. Dane o historii kredytowej klientów na bieżąco przekazują i aktualizują banki, SKOK-i oraz firmy pożyczkowe. Baza BIK zawiera informacje o 171 mln rachunków należących do 25 mln klientów indywidualnych. Poprzez internetowy portal www.bik.pl każdy ma możliwość monitorowania własnej historii kredytowej, a jednocześnie może zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych dzięki ostrzeżeniom przed próbami wyłudzenia kredytu lub pożyczki.

- BIK od lat wspiera klientów indywidualnych, którzy potrzebują kompleksowej informacji, by łatwiej kontrolować swoje zobowiązania kredytowe, a jednocześnie chronić się przed wyłudzeniami. Współpraca BIK z Otodom – partnerem, który wspiera swoich klientów w procedurze zakupu nieruchomości, jest potwierdzeniem konsekwentnie realizowanej misji BIK w obszarze budowania świadomości finansowej, w tym wiarygodności kredytowej Polaków. Poprzez takie partnerstwo możemy wspólnie edukować, a jednocześnie zaoferować praktyczną pomoc przed podjęciem ważnej życiowej decyzji, jaką jest kredyt - mówi Joanna Charlińska, dyrektor ds. Sprzedaży w Biurze informacji Kredytowej S.A
- Obecnie, gdy odsetek osób wnioskujących o kredyt hipoteczny rośnie, tym bardziej warto korzystać z narzędzi, które pomagają przygotować się do takiego wieloletniego zobowiązania na wymarzone mieszkanie lub dom – dodaje Joanna Charlińska.

 

Informacje o akcji Otodom i BIK dostępne są pod linkiem: https://www.otodom.pl/pl/finanse/zamow-rozmowe

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt