Otodom wyłonił najlepszych agentów i deweloperów w Polsce

Rynek nieruchomości doświadcza dynamicznych zmian, dlatego potrzebujemy prawdziwych autorytetów, którzy będą wyznaczać ich kierunki. W piątek 21 kwietnia poznaliśmy laureatów konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022 - agencje nieruchomości i deweloperów, którzy świadczą najlepszej jakości usługi i poprzez profesjonalne podejście do obsługi klienta budują nowe standardy w branży.

Właśnie zakończona edycja konkursu Lider Nieruchomości Otodom - jedynego takiego konkursu branży - pozwoliła na wyłonienie najlepszych agencji nieruchomości już po raz piąty. Pierwszy raz w historii w szranki o miano lidera stanęli natomiast ​ deweloperzy.

Celem konkursu było wyłonienie firm, które w 2022 roku wyróżniały się najlepszą jakością świadczonych usług i dokładały starań, by zadbać o potrzeby klienta na każdym etapie procesu obsługi. Ideą, która przyświeca organizatorowi już od samego początku jest promowanie najlepszych praktyk kształtujących pozytywny wizerunek i wpływających na profesjonalizację całej branży. Otodom ma świadomość swojej odpowiedzialności za motywowanie podmiotów działających w tym sektorze do nieustannego podnoszenia wiedzy i kompetencji w zakresie najwyższych standardów działania.

Sprawdzian dla wszystkich

Piąta edycja konkursu przyniosła szereg zmian. Przede wszystkim zmieniła się formuła uczestnictwa. Dotychczas udział w nim był dobrowolny. To biura nieruchomości poprzez dedykowany formularz zgłaszały chęć przystąpienia do rywalizacji. W 5. edycji to Otodom – na podstawie oceny jakościowej ogłoszeń z 2022 roku – we współpracy z firmą badawczą IQS, przebadał wszystkie agencje wystawiające swoją ofertę w serwisie i w ten sposób wyłonił najlepsze agencje z każdego województwa oraz nominował je do udziału w konkursie. 

- Konkurs Lider Nieruchomości Otodom ma prowadzić do czegoś więcej niż wręczenia statuetek i pogratulowania najlepszym. To przede wszystkim dążenie, by wszyscy klienci - niezależnie od tego czy sprzedają, kupują czy wynajmują, mogli korzystać z najwyższej jakości usług. Poprzez wskazanie firm, które je świadczą, przykładów do naśladowania, dajemy nie tylko jasny sygnał, że warto współpracować z pośrednikami, bo są to godni zaufania partnerzy. Wyłaniamy również ambasadorów najlepszych praktyk – komentuje Marcin Kawecki, General Manager for Real Estate Poland, Grupa OLX.

Dlatego na ostatniej prostej spośród wszystkich uczestników wyłoniona została ścisła czołówka nominowanych w każdym z województw, a następnie zwycięzca, który w danym regionie może być wzorem do naśladowania.

Rozszerzenie konkursu o deweloperów

Bardzo ważną zmianą było również rozszerzenie formuły konkursu o graczy z rynku pierwotnego - a zatem firmy deweloperskie.

- Dziś właściwie trudno mówić o rynku mieszkaniowym nie uwzględniając rynku deweloperskiego. Obserwując ścieżkę klienta w naszym serwisie zauważyliśmy, że rozpoczynając poszukiwanie mieszkania zaledwie mała, nie przekraczająca 20% grupa nabywców ma sprecyzowane oczekiwanie z którego rynku - pierwotnego czy wtórnego - ma pochodzić mieszkanie. Wzajemne oddziaływania są silne na tak wielu polach, że z naszej perspektywy praktycznie nierozerwalne. Dlatego również deweloperów mamy dziś w tym gronie. - tłumaczy Marcin Kawecki.

Aby wyłonić najlepszych, podobnie jak w przypadku agencji nieruchomości, kandydatów poddano drobiazgowej ocenie. Pod uwagę brano zarówno małe, jak i duże firmy. Specjalnie powołana kapituła konkursowa oceniała deweloperów w oparciu o dedykowany algorytm, zgodnie z którym analizowano m.in. dane jakościowe, ale również poziom obsługi klienta oraz wizerunek, jaki uczestnicy konkursu budują na rynku. Dzięki temu mogliśmy poznać liderów z 7 rynków głównych oraz rynku wschodzącego.

- Bardzo się cieszę, że konkurs Lider Nieruchomości Otodom został poszerzony o deweloperów. ​ Jest to zdecydowanie dobry krok, aby podnosić jakość usług świadczonych przez firmy oraz promować kompetencje przyszłości. Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę nie tylko na kwestie formalne, ale też przyglądaliśmy się, na ile projekty realizowane przez deweloperów wpisują się w społeczne potrzeby i pozostają w zgodzie z najlepszymi praktykami urbanistycznymi – wyjaśnia Konrad Płochocki, Wiceprezes PZFD, członek kapituły konkursowej w kat. deweloperów.

Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022 w kategorii agencje:

- województwo dolnośląskie: Wro Nieruchomości

- województwo kujawsko-pomorskie: Centrum Nieruchomości KOPERNIK

- województwo lubelskie: 4te Piętro

- województwo lubuskie: Skorecki Nieruchomości

- województwo łódzkie: Mr. House

- województwo małopolskie: Royal Space

- województwo mazowieckie: Vilea Property Boutique

- województwo opolskie: PC Kancelaria Nieruchomości

- województwo podkarpackie: Freedom Nieruchomości Rzeszów

- województwo podlaskie: Express House Real Estate

- województwo pomorskie: White Wood Nieruchomości

- województwo śląskie: Zboralscy Group

- województwo świętokrzyskie: Greathouse

- województwo warmińsko-mazurskie: TreeHouse Nieruchomości

- województwo wielkopolskie: Manufaktura Mieszkań

- województwo zachodniopomorskie: Galeria Nieruchomości

Laureaci konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2022 w kategorii deweloperzy:

- Górny Śląsk: TDJ Estate

- Kraków: Develia

- Łódź: Echo Investment

- Poznań: RBW

- Trójmiasto: Allcon Osiedla

- Warszawa: Ronson Development Management

- Wrocław: Trei Real Estate Poland

- Rynki wschodzące: Ippon Group

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt