Otodom startuje ze swoją pierwszą kampanią radiową.

Już 1 lutego startuje pierwsza kampania radiowa serwisu Otodom.pl, wpisująca się w hasło „Adresujemy marzenia”. Spot "Parapetówka" promuje możliwość znalezienia mieszkania w przyjaznej okolicy, przy wsparciu profesjonalnego agenta nieruchomości.

Najnowsza reklama Otodom przedstawia żartobliwą rozmowę podczas parapetówki. Mieszkanie, w którym odbywa się impreza, dziewczyna znalazła na stronie Otodom, a jej rozmówca wspomina o „super agencie”, dzięki któremu urządził się po sąsiedzku.

O roli agenta nieruchomości w reklamie opowiada Agata Polińska – Head of Marketing Otodom - Nasza najnowsza reklama eksponuje rolę agenta w wyborze nieruchomości. Agent nieruchomości to specjalista, który potrafi znaleźć nieruchomość spełniającą oczekiwania i będącą realizacją marzeń osoby poszukującej. Chcemy, aby człowiek, który stanie przed wyborem nowego domu, przypomniał sobie nasz spot i nie obawiał się kontaktu z profesjonalistą, którego może znaleźć w najlepszym serwisie nieruchomościowym w Polsce – w Otodom.

Dotychczas Otodom prowadziło szeroko zakrojone działania reklamowe w TV, outdoorze, czy VOD. To pierwsza kampania w radiu, która ma na celu dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Wojciech Szypulski - New Business Director z domu mediowego Universal McCann,  mówi na temat wyboru medium - Celem marketingowym kampanii zaplanowanej przez UM dla Otodom jest masowe zachęcenie do odwiedzin i korzystania z serwisu. Grupą docelową są młode, wykształcone osoby, mieszkające w miastach, poszukujące mieszkania blisko miejsc i ludzi, z którymi dzielą fascynacje. Z tego powodu UM zaplanował kampanię radiową, opartą o szerokie spektrum stacji radiowych, dopasowanych do zainteresowań użytkowników serwisu. Cel osiągniemy dzięki angażującemu spotowi reklamowemu osadzonemu w miejskich klimatach oraz wysokim parametrom zasięgu w grupie docelowej.

Spot będzie publikowany w lutym, w stacjach RMF, Radio Zet, Antyradio, ChilliZet, Agory. Producentem spotu jest agencja Clos brothers, za zakup mediów odpowiada Universal McCann.

 

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Każdego dnia z serwisu Otodom korzysta średnio ponad 320 tys. osób, a 50 procent użytkowników robi to korzystając z mobilnej strony lub aplikacji. Codziennie pojawia się w nim średnio 6 tysięcy nowych ofert. W listopadzie  2019 serwis odwiedziło ponad 2,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI.