Osiedle Tatrzańskie to idealny adres dla wielbicieli zakupów

Ranking Dzielnic Otodom 2020 - zakupy w Bydgoszczy

Bez względu na to czy wybieramy się na duże zakupy czy tylko po poranne bułki dobrze jest móc szybko i sprawnie kupić to co akurat jest nam potrzebne. W ramach Rankingu Dzielnic Otodom zadaliśmy mieszkańcom 12 największych miast w Polsce pytanie dotyczące dostępności sklepów w okolicy. W skali od 1 do 5 oceniano czy w pobliżu domu można zrobić wszystkie podstawowe zakupy - poczynając od małych sklepów spożywczych po największe centra handlowe. Jak wypadły poszczególne dzielnice Bydgoszczy? 

AUDIO - wypowiedź Jarosława Krawczyka z Otodom

MP3 1.1 MB

 

Która dzielnica Bydgoszczy ma najwięcej do zaoferowania fanom zakupów? Gdzie bez problemu znajdziemy nie tylko piekarnie, apteki i warzywniaki, ale też chociażby sklepy z winylami, dobrym winem czy butik ulubionej modowej marki? Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom zbadaliśmy, w których częściach miasta oferta handlowa jest najbardziej rozbudowana. Sprawdź wyniki naszego raportu!

Zakupy to mocna strona Bydgoszczy 

Ankietowani mieli pewien problem ze wskazaniem dzielnicy, w której zakupy robi się najwygodniej. Wszystko przez to, że w zgodnej opinii mieszkańców dostępność sklepów w całej Bydgoszczy stoi na bardzo wysokim poziomie. Niemal w każdej części miasta kupimy wszystko, czego dusza zapragnie. W efekcie aż dziewięć lokalizacji zostało ocenionych przez respondentów na więcej niż cztery punkty w pięciopunktowej skali.

 

Tatrzańskie wygrywa ranking dzielnic Otodom 

Konkurencja była tak wyrównana, że o pozycji w rankingu w wielu wypadkach decydowały setne części punktu. Mimo tego pierwszej czwórce dzielnic udało się uzyskać pewną przewagę nad pozostałymi. I tak pierwsze miejsce zajęło Osiedle Tatrzańskie, ocenione przez ankietowanych na 4,32 punktu. Na podium znalazły się również Bielawy z notą na poziomie 4,27 punktu oraz Wzgórze Wolności, które otrzymało 4,20 punktu, wyprzedzając o jedną setną punktu czwarte Okole. 

Co ciekawe Osiedle Tatrzańskie jest oceniane najwyżej pod względem dostępności sklepów szczególnie przez osoby powyżej 40. roku życia. Z kolei na Wzgórzu Wolności to kobiety częściej zgadzają się z tym, że mogą zrobić w pobliżu wszystkie podstawowe zakupy – komentuje Olga Wagner, Research Manager IQS.

Zimne Wody-Czersko Polskie na szarym końcu 

Dostępność sklepów w kilku lokalizacjach zdaniem ankietowanych wyraźnie jednak odstaje od średniej. Najsłabszą ocenę uzyskały Zimne Wody-Czersko Polskie. Bydgoszczanie infrastrukturę zakupową w tej części miasta ocenili na zaledwie 1,73 punktu. W końcówce, choć już ze znacznie wyższymi notami, znalazły się również Smukała-Opławiec-Janowo, Flisy oraz Łęgnowo-Łęgnowo Wieś.

Zarówno zrobienie codziennych sprawunków, jak i mniej standardowych zakupów w Bydgoszczy nie jest problemem. Dostępność wszelkiej maści sklepów, salonów i butików w stolicy Kujaw i Pomorza jest całkiem dobra, choć niektóre dzielnice wyraźnie odstają od normy.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Już wkrótce kolejna kategoria Rankingu Dzielnic Otodom.

 

Share

Najnowsze historie

Website preview
Najem w Polsce na zakręcie: rekordowy popyt, coraz mniej ofert i pytanie – wynajmować czy sprzedawać?
W czerwcu rynek najmu znalazł się w punkcie napięcia. Z jednej strony obserwujemy kontynuację spadku podaży – o ponad 3% względem maja. Z drugiej odbudowę popytu, z najwyższą czerwcową liczbą odpowiedzi na ogłoszenia od 2020 roku. W tle tych dynamik decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która w lipcu ponownie obniżyła stopy procentowe. Czy to moment, w którym właściciele mieszkań zaczną wycofywać się z rynku najmu i ruszą ze sprzedażą mieszkań, zanim sytuacja znów się odwróci?
media.otodom.pl
Website preview
Dlaczego nowe mieszkanie bez balkonu jest droższe?
Na polskim rynku mieszkaniowym balkon od lat postrzegany jest jako jedno z najbardziej pożądanych udogodnień. Wydawać by się mogło, że podwyższa ono cenę nieruchomości. Pod prąd idzie rynek deweloperski, gdzie za metr kwadratowy mieszkania bez balkonu czy ogrodu zapłacimy średnio 16% więcej niż za lokal z takim udogodnieniem. Z czego to wynika?
media.otodom.pl
Website preview
Rynek mieszkaniowy na hamulcu. Po majowym odbiciu – chłodny czerwiec
Po majowym odbiciu rynek deweloperski znów zwolnił. W czerwcu na siedmiu największych rynkach sprzedano niespełna 3,1 tys. mieszkań, co pokazuje, że efekt obniżki stóp procentowych był jedynie chwilowy. Uwagę zwraca też wyraźna przewaga popytu nad nową podażą – takiej dysproporcji nie widziano od września 2023 roku, kiedy rynek napędzał program „Bezpieczny Kredyt 2%”. Spadki nie ominęły również rynku wtórnego, gdzie maleje zarówno liczba ofert, jak i aktywność kupujących.
media.otodom.pl

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

* wg danych za grudzień 2024 r.

Kontakt

Biuro Prasowe Otodom: Linkleaders

otodom@linkleaders.pl

www.otodom.pl