Która dzielnica Bydgoszczy ma najwięcej do zaoferowania najmłodszym mieszkańcom miasta?

Która dzielnica Bydgoszczy ma najwięcej do zaoferowania najmłodszym mieszkańcom miasta?

Ranking Dzielnic Otodom 2020 - Bydgoszcz - okolica przyjazna dzieciom

Z okazji  Międzynarodowego Dnia Dziecka przypadającego 1 czerwca prezentujemy wyniki Rankingu Dzielnic Otodom w kategorii infrastruktura dla dzieci. Nawet jeśli na razie nie posiadamy potomstwa, zakup mieszkania czy domu to inwestycja na długie lata, więc warto od razu sprawdzić czy w wymarzonej lokalizacji będziemy mieli jak spędzać czas z dzieckiem oraz jakie warunki edukacyjne miasto oferuje w konkretnej dzielnicy. By to sprawdzić, zapytaliśmy ponad 120 tys. Polaków jak oceniają: po pierwsze ilość miejsc do spędzania czasu wolnego z dzieckiem (place zabaw, parki, miejsca kulturalne), a po drugie dostęp do okolicznych szkół i przedszkoli. W badaniu wzięli udział mieszkańcy 12 największych miast w Polsce, w tym ponad 2000 osób z Bydgoszczy. Sprawdźmy zatem, która dzielnica jest najlepiej oceniana w kategorii infrastruktury dla dzieci.

wypowiedź Jarosława Krawczyka z Otodom bydgoszcz ranking dzielnic dzieci.mp3 - 591 KB

 

Choć można wozić dziecko przez pół miasta do renomowanej szkoły, znacznie wygodniej jest mieć taką placówkę blisko domu. Dlatego też myśląc o zakupie nieruchomości warto wziąć pod uwagę infrastrukturę dla najmłodszych w najbliższej okolicy. Aby ułatwić Wam zadanie sprawdziliśmy, w której części Bydgoszczy jest wszystko, co niezbędne do edukacji dzieci oraz gdzie bez problemu znajdziemy ciekawe miejsca do spędzenia wartościowego czasu z pociechami. Zapraszamy do lektury!

Story image

 

Doskonałe warunki do rozwoju dzieci 

Ankietowani stawiają sprawę jasno – Bydgoszcz ma bardzo wiele do zaoferowania swoim najmłodszym mieszkańcom. To jedna z lepiej ocenionych kategorii w rankingu dzielnic Otodom. Co prawda znalazło się kilka wyjątków, jednak w zgodnej opinii respondentów dostępność żłobków, przedszkoli, szkół i innych placówek edukacyjnych w większości bydgoskich dzielnic jest bardzo satysfakcjonująca. Mieszkańcy są również wyjątkowo zadowoleni z liczby miejsc, w których mogą w atrakcyjny sposób spędzić czas z dzieckiem. 

Tatrzańskie o włos od Terenów Nadwiślańskich 

Wyniki w tej kategorii były tak wyrównane, że o pozycji w rankingu dzielnic Bydgoszczy niejednokrotnie decydowały setne części punktu. Tak też było w przypadku ścisłej czołówki zestawienia. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Osiedlu Tatrzańskiemu, które respondenci ocenili na 4,01 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajęło Osiedle Terenów Nadwiślańskich, ustępujące zwycięzcy zaledwie o jedną setną punktu! Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Błonie i Bielawy, ocenione przez ankietowanych na 3,97 punktu.

Osiedla Tatrzańskie i Terenów Nadwiślańskich, szczycące się najlepiej ocenioną w Bydgoszczy infrastrukturą dla dzieci, jeszcze wyższą ocenę otrzymały od rodziców tam mieszkających. W Błoniu wyżej wypadł ten wymiar w ocenie kobiet niż mężczyzn. W dzielnicy Bielawy szczególnie doceniono miejsca do spędzania czasu z dziećmi – przez osoby między 26. a 40. rokiem życia, osoby pracujące i rodziców, a wszystko co niezbędne do edukacji dzieci doceniają szczególnie kobiety i osoby pracujące – informuje Olga Wagner, Research Manager IQS.

Zimne Wody-Czersko Polskie wyraźnie odstaje od średniej 

W kilku dzielnicach Bydgoszczy oferta edukacyjna i rozrywkowa dla dzieci jest w opinii ankietowanych dość uboga. Mieszkańcy najsłabiej ocenili Zimne Wody-Czersko Polskie. Lokalizacja ta zdobyła zaledwie 1,53 punktu. W końcówce, choć z wyraźnie lepszym wynikiem, znalazły się również Piaski, Łęgnowo-Łęgnowo Wieś oraz Glinki-Rupienica. Otrzymały one kolejno 2,20 punktu, 2,41 punktu i 2,70 punktu.

Mieszkańcy wysoko oceniają infrastrukturę dla dzieci w niemal każdym zakątku Bydgoszczy. Ankietowani są usatysfakcjonowani zarówno liczbą placówek edukacyjnych, jak i dostępnością miejsc, w których można w ciekawy sposób spędzić czas z najmłodszymi. Najwyższą notą mogą się poszczycić osiedla Tatrzańskie i Terenów Nadwiślańskich. Najsłabiej z kolei w tej kategorii rankingu dzielnic Otodom wypadły Zimne Wody-Czersko Polskie.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, dostępność imprez i służby zdrowia.

Już niedługo dalsze informacje o kolejnych kategoriach Rankingu Dzielnic Otodom.

Jarosław Krawczyk
Jarosław Krawczyk Otodom - kontakt dla mediów

 

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Każdego dnia z serwisu Otodom korzysta średnio ponad 320 tys. osób, a 50 procent użytkowników robi to korzystając z mobilnej strony lub aplikacji. Codziennie pojawia się w nim średnio 6 tysięcy nowych ofert. W listopadzie  2019 serwis odwiedziło ponad 2,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI.