Jak się żyje w Białymstoku? Dojlidy najbezpieczniejsze w całej Polsce!

Przedstawiamy Ranking Dzielnic Otodom dla Białegostoku

Spośród ponad 140 000 Polaków oceniających poziom bezpieczeństwa w swojej okolicy, najbardziej pewnie czują się mieszkańcy białostockich Dojlid. W Rankingu Dzielnic Otodom dzielnica ta osiągnęła najwyższy wynik w całym kraju.

Podczas badań przeprowadzonych przez Otodom we współpracy z OLX i pod nadzorem merytorycznym agencji PBS, Polacy oceniali różne aspekty życia w swojej okolicy. Jednym z zadań ankietowanych była ocena prawdziwości zdania "Mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku". Ocena 1 oznaczała "zupełnie się nie zgadzam", a 7 - "zgadzam się w pełni". Najlepsza z białostockich dzielnic, Dojlidy, osiągnęła bardzo wysoki rezultat - aż 6,50! Wynik ten okazał się najlepszym wśród wszystkich przebadanych dzielnic w kraju.

W czołówce dzielnic stolicy Podlasia są też Jaroszówka i Osiedle Młodych. Co ciekawe, najsłabiej w rankingu wypadły Dojlidy Górne, które zdaniem miejscowej policji są znacznie bezpieczniejsze, niż zwycięska dzielnica.

- O ile Dojlidy, w naszym odczuciu, powinny plasować się przynajmniej w środku tabeli, o tyle Dojlidy Górne rzeczywiście są rejonem bezpiecznym, z uwagi na to, że do niedawna były miejscowością przyległą do Białegostoku, nie ma tam lokali rozrywkowych generujących interwencje policji i są tam prawie wyłącznie domy jednorodzinne i zakłady pracy. Dojlidy, naszym zdaniem, nie są najbezpieczniejszym osiedlem. Niestety mają tam miejsce interwencje, ale w naszym odczuciu nie jest to też osiedle Białegostoku najbardziej zagrożone przestępczością - twierdzi asp. Adam Romanowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Zdaniem policji, do najbezpieczniejszych dzielnic należą: Jaroszówka, Zielone Wzgórza, Mickiewicza, Dziesięciny i Słoneczny Stok. Najwięcej interwencji policjanci podejmują w Centrum, na osiedlach TBS i Osiedlu Młodych.

Choć doświadczenia ankietowanych i policjantów odnośnie poszczególnych dzielnic są rozbieżne, wszyscy są zgodni, że Białystok należy do najbezpieczniejszych polskich miast. Ogólna ocena miasta w badaniu Otodom to 5,50, co wśród 100 największych miast kraju dałoby stolicy Podlasia wysokie, 6. miejsce ex aequo z Mielcem, Kołobrzegiem i Koszalinem. Najbezpieczniejszym miastem w Polsce okazał się oceniony na 5,77 Rzeszów.

Zdaniem rzeczniczki prezydenta Białegostoku Urszuli Mirończuk, na wysoki wynik miasta wpływ ma także działalność władz samorządowych. - Dbamy o monitoring, dofinansowujemy policyjne patrole piesze i rowerowe. Białostoccy policjanci otrzymali zakupione ze środków miejskich nowoczesne samochody i kamizelki patrolowe.

Więcej informacji o badaniu oraz wyniki dla poszczególnych miast na stronie http://rankingdzielnic.otodom.pl

 

OTODOM_Ranking_Bialystok.pdf

PDF - 1.6 Mb

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt