Gdańsk i wszystkie jego dzielnice... Gdzie żyje się najlepiej?

Podczas przeprowadzonego przez Otodom badania, na podstawie którego powstał Ranking Dzielnc Gdańska, zapytaliśmy 1946 mieszkańców tego miasta o to, czy poleciliby swoją okolicę znajomym. Która część stolicy województwa pomorskiego byłaby najchętniej polecana?

Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych określiliśmy wskaźnik NPS (Net Promoter Score), czyli współczynnik rekomendacji. Najchętniej polecane dzielnice Gdańska to Przymorze Małe, Zaspa Rozstaje i Oliwa. Każda z nich otrzymała identyczny wynik - 45 punktów w skali od -100 do 100.

Wśród pytań szczegółowych, w których badaliśmy konkretne aspekty życia w Gdańsku, Przymorze Małe wygrało w kategoriach związanych z możliwościami spędzania wolnego czasu oraz bogactwem oferty handlowej. Drugie miejsce w całym Gdańsku przypadło tej dzielnicy pod względem łatwości dojazdów.

Oliwa wygrała w kategoriach “zadbana okolica” oraz “przyjaźni i uprzejmi sąsiedzi”, a druga była pod względem zadowolenia z cen towarów i usług, czystości i dostępu do terenów zielonych.

W rankingu Otodom bezpieczeństwo, czystość i tereny zielone najwyżej ocenione zostały na Wyspie Sobieszewskiej, która jednak aż w 4 kategoriach zajęła ostatnie miejsce w Gdańsku. Z cen towarów i usług najbardziej zadowoleni są mieszkańcy Piecki-Migowa, infrastruktura dla dzieci i łatwość dojazdów doceniona została na Zaspie Młyniec.

Najchętniej polecane dzielnice Gdańska

Dzielnica

Wynik

Przymorze Małe

45

Zaspa Rozstaje

45

Oliwa

45

Strzyża

44

Przymorze Wielkie

38

Żabianka - Wejhera - Jelitkowo - Tysiąclecia

37

Piecki-Migowo

35

Zaspa Młyniec

31

Wzgórze Mickiewicza

30

Suchanino

26

VII Dwór

23

Wrzeszcz

22

Brętowo

19

Siedlce

13

Młyniska

12

Osowa

11

Jasień

6

Brzeźno

2

Nowy Port

0

Śródmieście

0

Orunia - Św. Wojciech - Lipce

-1

Aniołki

-13

Stogi z Przeróbką

-22

Olszynka

-23

Wyspa Sobieszewska

-25

Krakowiec - Górki Zachodnie

-29

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

W przeprowadzonym przez Otodom badaniu Gdańsk znalazł się w czołówce polskich miast. Współczynnik rekomendacji NPS osiągnął tu poziom 16,6 w skali od -100 do 100, przy ogólnopolskiej średniej -4,3. W zestawieniu 100 największych miast, Gdańsk zajmuje 9. miejsce. Najchętniej swoje miasta poleciliby mieszkańcy Rzeszowa i Tychów, które osiągnęły rezultat 29,3.

Więcej na temat badania na stronie http://rankingdzielnic.otodom.pl

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Każdego dnia z serwisu Otodom korzysta średnio ponad 320 tys. osób, a 50 procent użytkowników robi to korzystając z mobilnej strony lub aplikacji. Codziennie pojawia się w nim średnio 6 tysięcy nowych ofert. W listopadzie  2019 serwis odwiedziło ponad 2,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI.