Cztery dzielnice Bydgoszczy z wyraźną przewagą.

Ranking Dzielnic Otodom - bezpieczeństwo

Już po raz drugi Otodom, najpopularniejszy serwis nieruchomości, zapytał Polaków jak oceniają miejsce, w którym mieszkają. Badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 120 tys. osób. Można było przyznać od 1 do 5 punktów w każdej z kilkunastu kategorii. Oceniano między innymi: bezpieczeństwo, komunikację, koszty życia, ekologię, relacje sąsiedzkie oraz dostępność sklepów i ​ atrakcji kulturalnych. Dzisiaj ujawniamy, która dzielnica Bydgoszczy jest zdaniem mieszkańców najbezpieczniejsza.

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z naszych podstawowych potrzeb. Jednocześnie ​ to aspekt niezmiernie ważny dla osób rozpoczynających poszukiwania nowego mieszkania. Która dzielnica zdobyła tytuł najbardziej bezpiecznej, a jakiej okolicy lepiej unikać po zapadnięciu zmroku? Sprawdź wyniki najnowszego Rankingu Dzielnic Otodom.

Własny dom to nie tylko cztery ściany, ale również najbliższa okolica. Także i tu chcemy czuć się pewnie – ot choćby móc bez obaw spacerować po zmroku i nie martwić się o dziecko samodzielnie wracające ze szkoły. Z myślą o osobach planujących zakup domu bądź mieszkania przygotowaliśmy zestawienie najbezpieczniejszych dzielnic w Bydgoszczy. Zapraszamy do lektury! 

Wysokie oceny bezpieczeństwa w Bydgoszczy 

Na potrzeby Rankingu Dzielnic Otodom poprosiliśmy ponad dwa tysiące mieszkańców Bydgoszczy o ocenę, na ile ich okolica jest bezpieczna. Okazało się, że ankietowani czują się w swoim mieście bardzo pewnie. Aż cztery lokalizacje otrzymały notę przewyższającą cztery punkty na pięć możliwych do zdobycia. Żadna z dzielnic nie została oceniona wyraźnie słabiej od pozostałych. 

 

Na Flisach włos ci z głowy nie spadnie 

Najbezpieczniejsza dzielnica Bydgoszczy w opinii respondentów to Flisy, ocenione przez mieszkańców na aż 4,51 punktu. Ankietowani zgodnie stwierdzili, że w tej dzielnicy można być spokojnym o swoje dziecko spędzające czas poza domem oraz że jest tu wyjątkowo bezpiecznie, także po zmroku. 

W pierwszej trójce rankingu dzielnic Bydgoszczy znalazły się również Smukała-Opławiec-Janowo z notą na poziomie 4,40 punktu oraz osiedle Terenów Nadwiślański ocenione na 4,16 punktu. Granicę 4 punktów udało się także przekroczyć czwartemu Brdyujściu, które respondenci ocenili na 4,08 punktu. – Flisy, Smukała i Opławiec to dzielnice domków jednorodzinnych, raczej na skraju miasta. Kiedyś były to tereny raczej rekreacyjne, czy – jak w przypadku Smukały ​ – wręcz sanatoryjne. Ceny działek i nieruchomości są tu dosyć wysokie, co wpływa w pewnym stopniu na przekrój społeczny mieszkańców. A to z kolei przekłada się na poczucie bezpieczeństwa – powiedziała Sabina Libera, z biura Libera Nieruchomości, które jest laureatem tytułu Lider Nieruchomości Otodom w województwie kujawsko-pomorskim.

Bydgoszcz Wschodnia-Siernieczek do poprawy 

Na drugim biegunie naszego zestawienia, mimo całkiem przyzwoitej noty na poziomie 3,04 punktu, znalazła się Bydgoszcz Wschodnia-Siernieczek. Nieco wyżej uplasowały się Legnowo-Łęgnowo-Wieś ocenione na 3,17 punktu oraz Okole, które zdobyło 3,21 punktu. Wpływ na ich pozycję w największej mierze miały obawy ankietowanych o bezpieczeństwo najmłodszych poza domem w tych częściach miasta. 

Z opinii mieszkańców wynika, że Bydgoszcz to bardzo bezpieczne miasto. W Rankingu Dzielnic Otodom aż czterem lokalizacjom udało się zdobyć powyżej czterech punktów w pięciopunktowej skali. Bezapelacyjnym zwycięzcą naszego zestawienia zostały Flisy. Ostatnie miejsce z kolei zajęła Bydgoszcz Wschodnia-Siernieczek. 

Wśród 12 miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, Bydgoszcz nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Średnia ocena w mieście to 3,73. Najlepszy wynik padł w Lublinie (3,92), a najgorszy - w Łodzi (3,43).

 

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, dostępność imprez i służby zdrowia.

Wkrótce będziemy przekazywać informacje o ​ wynikach w kolejnych kategoriach rankingu.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt