Agent Nieruchomości

Magazyn branżowy od serwisu Otodom

Dziś ukazał się pierwszy numer nowego magazynu dla czytelników zajmujących się pośrednictwem i sprzedażą nieruchomości. Wydawcą jest serwis Otodom, który jako najpopularniejszy internetowy serwis nieruchomościowy zdecydował się na wykorzystanie custom publishingu i tradycyjnego, papierowego wydania. 

Na czterdziestu stronach “Agenta Nieruchomości” czytelnicy znajdą, oprócz informacji o trendach na rynku nieruchomości, również artykuły poruszające tematy z zakresu marketingu, nowych technologii, rozwoju osobistego, psychologii konsumenta i architektury.

 

Od lat stawiamy na content marketing jako skuteczną formę budowy świadomości marki. Blog firmowy, regularne newslettery, raporty z rynku nieruchomości czy publikacje w mediach społecznościowych to jednak nie wszystko. Treści online są ulotne i poświęca się im tylko chwilę w codziennym natłoku informacji. Magazyn wydany na papierze to forma, która świetnie uzupełni naszą komunikację i pozwoli rozwijać relacje z klientami biznesowymi. Czasopismo przygotowaliśmy tak, by było ono źródłem inspiracji i pomagało rozwijać warsztat pracy agenta – mówi Agata Polińska, Brand Manager serwisu Otodom.

 

Za koncepcję i realizację magazynu „Agent nieruchomości” odpowiada agencja SKIVAK Content Management.

 

Custom publishing, mimo powszechnej digitalizacji, broni swej mocnej pozycji w budowaniu strategii opartej na działaniach w wielu kanałach komunikacji. – mówi Sylwia Włodarczyk, Client Service Director w SKIVAK.  Do magazynu udało się nam pozyskać niezwykle wartościową treść. W strategii promocji i komunikacji magazynu  zastosowaliśmy nowe podejście. To content curation – strategia, która polega na przetwarzaniu gotowych już treści i dostosowaniu ich do innych kanałów, po to by nasz odbiorca w wygodny i zindywidualizowany sposób mógł skorzystać z informacji zawartych pierwotnie w obszernym materiale drukowanym.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Każdego dnia z serwisu Otodom korzysta średnio ponad 320 tys. osób, a 50 procent użytkowników robi to korzystając z mobilnej strony lub aplikacji. Codziennie pojawia się w nim średnio 6 tysięcy nowych ofert. W listopadzie  2019 serwis odwiedziło ponad 2,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI.