Warszewo najatrakcyjniejszą dzielnicą Szczecina. Przedstawiamy Ranking Dzielnic

Serwis Otodom i OLX zapytał Polaków o to, jak żyje się im w poszczególnych dzielnicach ich miasto. Oto wyniki dla Szczecina!

Każda z dzielnic stolicy województwa zachodniopomorskiego ma swój charakter. Nie da się w prosty sposób powiedzieć, która z nich jest najbardziej atrakcyjna. Pewną wskazówką mogą być jednak wyniki Rankingu Dzielnic Otodom, w którym zapytaliśmy szczecinian m. in. o to, czy poleciliby swoją dzielnicę znajomym.

Na podstawie ich odpowiedzi ustaliliśmy współczynnik rekomendacji NPS (Net Promoter Score). Wyniki mogły przybierać wartość od -100 do 100. Spośród przebadanych dzielnic Szczecina, dodatni wynik uzyskały niemal wszystkie, a ujemny zanotowano tylko w 3 rejonach miasta. Do najgorzej ocenionych należą: Golęcino (-51), Dąbie (-16) i Zdroje (-5).

Na drugim biegunie, z najwyższym współczynnikiem rekomendacji jest Warszewo, które uzyskało 62 punkty. Drugie miejsce  zajęło Pogodno (43 punkty), a trzecie - Krzekowo (39 punktów).

Najchętniej polecane dzielnice Szczecina

Dzielnica

NPS

Warszewo

62

Pogodno

43

Krzekowo

39

Bukowe

27

Słoneczne

25

Majowe

20

Świerczewo

20

Pomorzany

20

Gumieńce

18

Kijewo

16

Bukowo

10

Centrum

7

Niebuszewo

2

Zdroje

-5

Dąbie

-16

Golęcino

-51

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

A jak czołowa dzielnica  Szczecina wypadła w pozostałych kategoriach Rankingu Dzielnic? Najchętniej polecane Warszewo wygrało także pod względem bezpieczeństwa, czystości i w kategorii “zadbana okolica”. Drugie miejsce zajęło w kategorii, w której mieszkańcy oceniali własnych sąsiadów, a trzecie - pod względem dostępu do terenów zielonych.

Również w 3 kategoriach Rankingu najlepiej wypadło Osiedle Bukowe. Jego mieszkańcy najlepiej spośród wszystkich szczecinian ocenili infrastrukturę dla dzieci, sąsiadów oraz ceny towarów i usług. Drugie miejsce osiedle to zajęło w kategorii “zadbana okolica”, a trzecie - pod względem rozrywki, wygody zakupów, czystości i bezpieczeństwa.

Natomiast Golęcino, które osiągnęło najniższy współczynnik rekomendacji,  najniższą pozycję miało także w czterech innych kategoriach Rankingu Dzielnic Otodom, a w czterech kolejnych zajęło przedostatnie miejsce. Mieszkańcy Golęcina najniżej spośród szczecinian ocenili swoją dzielnicę w kategorii “zadbana okolica”, a także pod względem zaufania do własnych sąsiadów, infrastruktury dla dzieci i możliwości spędzania wolnego czasu. Przedostatnie miejsce Golęcino zajęło pod względem bezpieczeństwa, czystości, infrastruktury handlowej oraz cen towarów i usług. Po trzy niechlubne, ostatnie miejsca należą także do Centrum (bezpieczeństwo, czystość, tereny zielone) i Bukowa (dojazdy, infrastruktura handlowa i poziom cen).

Zbierając wyniki ze wszystkich dzielnic, mogliśmy zestawić wyniki całego Szczecina w porównaniu z innymi dużymi miastami. Wśród 10 największych miejscowości kraju, stolica województwa zachodniopomorskiego z wynikiem 12,4 znalazłaby się na 4. miejscu, za Warszawą (18,3), Gdańskiej (16,6) i Lublinem (125).

Wszystkie dane oparte zostały na wynikach badania przeprowadzonego przez Otodom przy współpracy z OLX i pod merytorycznym nadzorem agencji badawczej PBS. Wzięło w nim udział ponad 140 000 Polaków, w tym 1951 mieszkańców Szczecina.

Więcej o badaniu na stronie http://rankingdzielnic.otodom.pl.

OTODOM_Ranking_Szczecin.pdf

PDF - 1.5 Mb

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt