Poznaliśmy najlepsze biura nieruchomości w Polsce i Pośrednika roku 2020

Lider Nieruchomości Otodom 2020

Wtorkowy wieczór dla branży nieruchomości był wyjątkowy. Otodom po raz kolejny, na podstawie trzyetapowego konkursu wyłonił najlepsze biuro nieruchomości w każdym województwie i biuro ogólnopolskie. Ponadto nagrodzono Pośrednika Roku 2020.

Wyróżnienie Lider Nieruchomości Otodom to gwarancja, że biuro lub pośrednik odznaczają się profesjonalizmem, wysokim standardem usług, a także uczciwością. Nagrody najpopularniejszy serwis nieruchomości rozdał już po raz trzeci. Tym razem ich wręczenie odbyło się w formule online, która była adekwatna do obecnej rzeczywiści. Wydarzenie transmitowano na żywo na kanałach serwisu. Dzięki temu publiczność mogła być jeszcze liczniejsza niż zwykle. Gala rozdania nagród została poprowadzona przez Monikę Rudnicką, General Manager Otodom oraz znanego prezentera telewizyjnego Oliviera Janiaka.

Konkurs, do którego biura chętnie zgłaszały się już od początku tego roku, składał się z trzech etapów. Wykorzystano wywiady internetowe sprawdzające m. in. liczbę ofert, pracowników, a także badania jakościowe ogłoszeń wystawianych przez firmę. Ostatni etap to wykorzystanie metody “tajemniczego klienta”: ankieterzy wcielali się w rolę zainteresowanego usługami i testowali biuro. Metodologia badania została skonstruowana przez agencję badawczą IQS. Nagrody dla zwycięzców to kampanie PR i reklamowe w mediach oraz kampanie billboardowe w swoim regionie. Dzięki temu wyróżnieni zyskają spory rozgłos, co realnie przełoży się na zainteresowanie ich usługami.

Najlepsze biuro w Polsce

W kategorii Lider Nieruchomości Najlepsze Biuro Ogólnopolskie laureatem zostało gdańskie Tekton Property. Spółkę założono w czerwcu 2016 roku. Firma początkowo koncentrowała się na sprzedaży apartamentów Deo Plaza. Obecnie nie ogranicza się do konkretnego segmentu nieruchomości.

– Podstawą naszego sukcesu jest w 95% zespół. Zarówno agenci będący w bezpośrednim kontakcie z klientami, jak i załoga wspierająca agentów z backoffice’u. To właśnie wiara we wspólne wartości i budowanie relacji z klientami złożyły się na prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Otodom  mówi Dariusz Tajerle z Tekton Property. Pozostałe 5% to niezbędne szczęście i narzędzia analityczne służące m. in. badaniu efektywności poszczególnych źródeł dotarcia do klienta, skuteczności i szybkości kontaktu agentów czy własne analizy rynkowe. Jednak również one bez zgranego zespołu zaangażowanych agentów, pozostają jedynie w sferze akademickich rozważań – dodaje tegoroczny laureat.

 

Najlepszy pośrednik w Polsce 

Pośrednik roku był z kolei wybierany na podstawie wskazań osób z innych z biur nieruchomości. Tegoroczną wyróżnioną została Katarzyna Czerwiak z GRUPA.PRO, która na rynku krakowskim nieruchomości działa od 1995 roku.

– Pośrednik daje klientom pewność prawidłowego działania. Klient nie musi się zastanawiać nad opcjami dostępnymi na każdym etapie transakcji, bo dobry pośrednik uzmysławia mu możliwości. Taka osoba musi być cierpliwa, zorganizowana, a także empatyczna. Oraz gotowa do zmian, obserwowania trendów i trzymania ręki na pulsie. ​ Technologia powinna być dla nas wsparciem, nie można w niej upatrywać jedynie zagrożenia.– mówi Katarzyna Czerwiak, Pośrednik Roku 2020. – Wybór moich koleżanek i kolegów naprawdę dodaje skrzydeł, dziękuję każdemu kto dostrzegł i docenił moje działania.– dodaje Katarzyna Czerwiak.

Najlepsi w regionie

Nagrodzono także najlepsze biura w każdym województwie. Szesnaście statuetek zostało wysłanych w różnie krańce Polski. 

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

 • Lider Nieruchomości – województwo dolnośląskie: Verso Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo kujawsko-pomorskie: LCM Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo lubelskie: Alternatywne Biuro Nieruchomości Lublinvest
 • Lider Nieruchomości – województwo lubuskie: Skorecki Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo łódzkie: Societa Group
 • Lider Nieruchomości – województwo małopolskie: Brand&Sell
 • Lider Nieruchomości – województwo mazowieckie: Partners International
 • Lider Nieruchomości – województwo opolskie: ProSales Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo podkarpackie: Opaliński Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo podlaskie: Północ Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo pomorskie: Galeria Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo śląskie: Musiał Group
 • Lider Nieruchomości – województwo świętokrzyskie: CKDOM Biuro Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo warmińsko-mazurskie: Limeno Nieruchomości
 • Lider Nieruchomości – województwo wielkopolskie: Advestor Premium House
 • Lider Nieruchomości – województwo zachodniopomorskie: Elite Nieruchomości

Organizatorzy już zapowiedzieli przyszłoroczną edycję, którą zwieńczy uroczyste wręczenie statuetek. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do spotkania na żywo, choć po frekwencyjnym sukcesie transmisji online pewnie nie zrezygnujemy także z tej formy relacjonowania gali – zapowiada Agata Polińska, Head of Marketing & C2C Otodom.

Foto2.png

PNG - 2.7 Mb

Foto1.png

PNG - 2.8 Mb

Informacja prasowa_LiderNieruchomości2020_wyniki-2.docx

DOCX - 51 Kb

 

 

Transmisje z gali można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/R9_QdufLjm4 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt