Otodom wspólnie z Notus Finanse umożliwią finansowanie zakupu nieruchomości

Finansowanie zakupu nieruchomości stanowi jedno z kluczowych wyzwań wobec aktualnej sytuacji gospodarczej. Jak wynika z danych BIK, liczba wnioskujących o kredyt mieszkaniowy spadła w sierpniu br. o 70,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2021 r. Jako powód najczęściej wymieniane są utrata zdolności kredytowej, zbyt wysokie raty kredytowe i wstrzymanie decyzji o zakupie do czasu stabilizacji rynku. W odpowiedzi na te wyzwania oraz potrzeby konsumenckie, Grupa OLX, do której należy serwis Otodom, nawiązała strategiczne partnerstwo z Notus Finanse – firmy będą oferować kompleksowe wsparcie w procesie finansowania zakupu nieruchomości.

Rynek mieszkaniowy znajduje się w stagnacji, będącej efektem aktualnej sytuacji gospodarczej. Wielu Polaków rezygnuje z zakupu nieruchomości na kredyt, a część straciła tę zdolność. Jak wynika z danych NBP, w 2021 r. niemal co drugie mieszkanie było finansowane kredytem. Z najnowszej analizy Banku Centralnego wynika zaś, że w drugim kwartale br. popyt na kredyty mieszkaniowe spadł, aż o 87 proc.[1]. Tymczasem dostęp do finansowania zakupu nieruchomości jest szczególnie istotny z perspektywy konsumentów marzących o własnym „M”.

Wobec wyzwań rynkowych, gdy posiadanie zdolności kredytowej stało się „towarem deficytowym”, serwis Otodom, nawiązał strategiczną współpracę z Notus Finanse, jednym z największych brokerów finansowych w Polsce. Celem partnerstwa jest dostarczenie unikalnego doświadczenia klientom, którzy zamierzają sfinansować kupowaną nieruchomość za pomocą kredytu hipotecznego.

– Łączymy siły, aby pomóc klientom jak najspokojniej przejść przez proces zakupu nieruchomości. Naszym celem jest nie tylko edukowanie konsumentów w zakresie samego zaciągnięcia kredytu, ale uwzględnienie zadłużenia w całości finansów osobistych. Chcemy przygotować klientów na potencjalne wyzwania, takie jak np. wzrost rat, utrata pracy czy niespodziewane wydatki. Nasi klienci mają czuć się bezpiecznie i skupić się na tym, co dla nich naprawdę ważne – komentuje Paweł Onych, Head of Mortgages, Otodom.

Kredyt to nie luksus

Pozyskanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości to często trudny i zawiły proces, który wymaga od konsumenta ogromnego zaangażowania. Celem, jaki stawia przed sobą Notus Finanse jest edukacja finansowa oraz maksymalne uproszczenie procedur, a tym samym łatwiejszy dostęp do możliwości kredytowania nieruchomości.

Sektor kredytów mieszkaniowych pokazuje, że transparentnym podejściem do klienta popartym ogromną wiedzą eksperta finansowego można zyskać uznanie i zaufanie konsumentów. Dziś już ponad 60 proc. kredytów hipotecznych udzielanych jest za pośrednictwem brokerów. Dzięki strategicznej współpracy z Otodom i obido idziemy o krok dalej. Chcemy wspierać konsumentów tam, gdzie zaczynają się procesy decyzyjne przyszłych kredytobiorców, czyli już na etapie poszukiwania nieruchomości – mówi Paweł Komar, Prezes Notus Finanse.
W naszym podejściu stawiamy przede wszystkim na budowanie świadomości procesów hipotecznych, dostępie do najlepszych ekspertów oraz maksymalnym uproszczeniu procedur. Moim branżowym marzeniem jest to, aby umowa kredytu na mieszkanie nie była dłuższa niż 2 strony A4 – podsumowuje Paweł Komar.

Spełniając marzenia o szczęśliwym domu

Kredyt hipoteczny dla wielu kupujących jest jedynym rozwiązaniem, które umożliwia zakup nieruchomości. Poprzez poszerzenie swojej oferty Otodom wspólnie z Notus Finanse oferują kompleksowe wsparcie w poszukiwaniu wymarzonego lokum na każdym etapie – począwszy od wyboru nieruchomości i dopasowania do indywidualnych potrzeb, poprzez pomoc w finansowaniu zakupu, aż po przejście przez cały proces kredytowy.

– Ambicją Otodom jest bycie blisko klienta podczas całego procesu zakupu nieruchomości. Dajemy dostęp do największej bazy nieruchomości na rynku, dostarczamy niezbędne dane i informacje ułatwiające podjęcie świadomej decyzji zakupowej oraz znalezienie nieruchomości w sposób szybszy i dopasowany do jego potrzeb – komentuje Paweł Gniadkowski, Head of New Business Development, Otodom.
– Pomoc w znalezieniu finansowania przy udziale ekspertów Notus Finanse, zwłaszcza na tak trudnym i nieprzewidywalnym rynku, postrzegamy jako kolejny etap, na którym będziemy mogli efektywnie wspierać naszych klientów w realizacji celu, którym jest nabycie wymarzonej nieruchomości – dodaje.

1 Sytuacja na rynku kredytowym - wyniki ankiety do przewodniczących komitetów kredytowych III kwartał 2022 r.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt