Mieszkać jak milionerzy

Willa z basenem lub salą kinową, penthouse z dwupoziomowym tarasem i widokiem na Wisłę, czy zabytkowy zespół pałacowy w Karkonoszach to tylko niektóre z najdroższych nieruchomości dostępnych na Otodom. Co oferują i ile kosztują jedne z najbardziej luksusowych domów i mieszkań w Polsce?

Najdroższe domy dostępne na Otodom zlokalizowane są głównie w Warszawie, w dzielnicach takich jak Mokotów i Wilanów oraz na obrzeżach miasta, przede wszystkim w popularnym wśród najbogatszych Konstancinie-Jeziornie. Domy, za które trzeba zapłacić kilkanaście, a czasem nawet ponad 20 milionów złotych, oferują nie tylko dużą przestrzeń mieszkalną, ale również wyjątkowe udogodnienia, takie jak basen czy ogród zimowy.

Największe, najdroższe, najciekawsze

Wśród najdroższych ofert na portalu Otodom znajdziemy między innymi rezydencję o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, zlokalizowaną w Konstancinie-Jeziornie. Przyszli właściciele willi będą mieli do dyspozycji nie tylko ogromną przestrzeń mieszkalną i ogród, ale też salę kinową, dwie kuchnie, oranżerię, a nawet windę. Koszt takiej willi to 16,5 miliona złotych. Jeszcze drożej jest w Krakowie, gdzie za wyremontowaną rezydencję o powierzchni 1500 m2 w skład, której wchodzi część mieszkalna oraz rekreacyjna z basenem i strefą SPA, trzeba zapłacić 20 milionów złotych. Nietypowe udogodnienia można znaleźć też w domu w Wilanowie, gdzie na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych znajduje się między innymi 12 metrowy basen, łaźnia, sauna, sala kinowa, sala do ćwiczeń z kortem do squasha, a nawet akwarium morskie, o pojemności 4000 litrów z egzotycznymi gatunkami ryb. Dom wystawiono na sprzedaż w serwisie Otodom za 23 miliony złotych. Wymienione nieruchomości to tylko niektóre z ofert luksusowych domów, które można obecnie znaleźć wśród ogłoszeń na portalu.

- Warto zauważyć, że znaczna większość najdroższych domów dostępnych w serwisie pochodzi z rynku wtórnego, ponieważ deweloperzy nie oferują tak kosztownych willi, a inwestorzy, których stać na ich zakup decydują się raczej na projekty rezydencji dopasowanych do indywidualnych potrzeb – mówi Jarosław Krawczyk, ekspert Otodom.

Luksus w mieszkaniu

Luksusowe mieszkania dostępne na Otodom oferują przede wszystkim dużą przestrzeń i spektakularny widok na miasto. W serwisie można znaleźć między innymi mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni prawie 500m2, z widokiem na warszawskie Bulwary Wiślane i dwupoziomowym tarasem na dachu. Cena takiej nieruchomości to ponad 18 milionów złotych. Bardzo wysokie ceny osiągają też mieszkania w Złotej 44, gdzie za urządzone mieszkanie o powierzchni ponad 230 metrów kwadratowych, na 8. piętrze budynku, trzeba zapłacić aż 13 milionów złotych. Wszyscy mieszkańcy tej inwestycji mają tu do dyspozycji między innymi wspólny basen, siłownię i sale konferencyjne. Dla osób, które marzą o własnym basenie, na Otodom czeka penthouse o powierzchni 400 m2 z prywatnym basenem, sauną i siłownią. Apartament został wystawiony na sprzedaż za 11 milionów złotych. Prywatny basen to również jedno z udogodnień mieszkania w nowopowstającej inwestycji przy Starym Mieście w Krakowie. Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych to koszt ponad 12,5 miliona złotych.

Zamieszkać w pałacu?

Oprócz ofert domów i mieszkań, na Otodom znaleźć można również bardziej oryginalne nieruchomości. Jedną z nich jest odrestaurowany zabytkowy kompleks pałacowy w Karkonoszach z XIV wieku. Za pałac o powierzchni ponad 1600 m2 nabywca musiałby zapłacić 24 miliony złotych. Natomiast za trzy miliony złotych więcej można kupić Pałac Prezydenta Mościckiego, położony w kujawsko-pomorskim. W skład posiadłości wchodzi między innymi budynek główny pałacu, kompleks rekreacyjny z zewnętrznym jacuzzi, piwnica na wino oraz ogród w stylu francuskim i staw z karpiami japońskimi.

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt