Jak się żyje w Gdyni? Oto wyniki Rankingu Dzielnic Otodom

Które dzielnice Gdyni są najatrakcyjniejsze? Gdzie jest najbardziej zielono, gdzie czysto, a gdzie bezpiecznie? Jak miasto wypada w porównaniu z innymi dużymi ośrodkami? Na te i wiele innych pytań odpowiada poniższy raport, w którym ogłaszamy wyniki Rankingu Dzielnic Otodom.

Jako lider rynku, Otodom postanowił podpowiedzieć poszukującym nieruchomości, które dzielnice w ich mieście mogą okazać się najbardziej atrakcyjne. W końcu miliony odwiedzających Otodom szukają nowego miejsca do życia, a mieszkanie to nie tylko cztery ściany, ale i otoczenie.

W badaniu przeprowadzonym przez Otodom wspólnie z OLX i pod nadzorem agencji badawczej PBS, zapytał ponad 140 000 Polek i Polaków o ocenę różnych aspektów życia w miejscu ich zamieszkania. Wśród respondentów znalazło się 1058 mieszkańców Gdyni. Tak duża próba daje podstawy, by z wyników badania wyciągać ciekawe i rzeczowe wnioski.

Na kolejnych stronach przedstawiamy oceny, które swojemu otoczeniu wystawili sami gdynianie. Układają się one w ciekawy ranking ukazujący największe wady i zalety poszczególnych dzielnic miasta.

Ranking może być przydatny dla osób, które znając własne priorytety związane z mieszkaniem lub domem, mogą wybrać dzielnicę najlepiej pasującą do swoich preferencji. W końcu dla jednych ważniejsza jest infrastruktura dla dzieci, podczas gdy dla innych większą rolę odgrywają możliwości spędzania czasu wolnego. W Rankingu Dzielnic Otodom można dostrzec, jaki charakter mają konkretne obszary Gdyni.

Jedną z najważniejszych kategorii w badaniu był współczynnik polecenia. Zapytaliśmy mieszkańców poszczególnych dzielnic o to, w których z nich żyje się najlepiej. Mogli ocenia w skali od -10 do 10. Oto wyniki:

Najchętniej polecane dzielnice Gdyni

Dzielnica

NPS

Redłowo

60

Witomino-Leśniczówka

55

Pustki Cisowskie-Demptowo

52

Chwarzno-Wiczlino

48

Orłowo

46

Mały Kack

44

Karwiny

42

Wzgórze Świętego Maksymiliana

38

Dąbrowa

36

Działki Leśne

23

Kamienna Góra

18

Cisowa

16

Oksywie

11

Obłuże

10

Witomino-Radiostacja

9

Chylonia

4

Leszczynki

3

Śródmieście

0

Pogórze

-13

Grabówek

-17

źródło: Ranking Dzielnic Otodom

W Gdyni w 3 z 10 kategorii najlepsza okazała się dzielnica Chwarzno-Wiczlino. Były to: czystość, tereny zielone oraz przyjaźni i uprzejmi sąsiedzi. Mieszkańcy Śródmieścia najwyżej ocenili mnogość możliwości spędzania wolnego czasu i wygodę robienia zakupów. Infrastrukturę dla dzieci oraz ceny towarów i usług chwalą sobie najbardziej mieszkańcy Witomina-Leśniczówki. Najbezpieczniejszą dzielnicą Gdyni okazały się w naszym rankingu Karwiny. Najmniejszy problem z dojazdami mają mieszkańcy Kamiennej Góry, a najbardziej zadbaną dzielnicą według rankingu Otodom jest Mały Kack.

Więcej? Treść rapotu w załączniku. Więcej informacji na stronie http://rankingdzielnic.otodom.pl

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Każdego dnia z serwisu Otodom korzysta średnio ponad 320 tys. osób, a 50 procent użytkowników robi to korzystając z mobilnej strony lub aplikacji. Codziennie pojawia się w nim średnio 6 tysięcy nowych ofert. W listopadzie  2019 serwis odwiedziło ponad 2,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI.