Do OLX Group dołącza obido, innowacyjna platforma dla deweloperów mieszkaniowych

OLX Group, wiodąca globalna sieć serwisów ogłoszeniowych, nabyła obido, innowacyjny serwis łączący deweloperów mieszkaniowych z potencjalnymi klientami. Obido uzupełnia portfolio OLX Group w Polsce i razem z innymi najpopularniejszymi serwisami, OLX i Otodom, będzie jeszcze skuteczniej wspierać Polaków w zakupie i sprzedaży nieruchomości. Zyskuje też nowe możliwości rozwoju, oparte na doświadczeniu i popularności liderów w Polsce oraz kilkudziesięciu serwisów z ponad 30 krajów.

Obido wpisuje się w nasze strategiczne plany rozwoju rynku pierwotnego, który odpowiada za 45% wartości rynku mieszkaniowego w Polsce. Dzięki transakcji zwiększymy specjalizację w segmencie nowych mieszkań i domów. Wymagania klientów deweloperów oraz samych deweloperów są bardzo wysokie i zróżnicowane. Obido będzie doskonałą odpowiedzią na to wyzwanie. ​ – podkreśla Monika Rudnicka, General Manager Real Estate Europe w OLX Group.
Misją obido jest stworzenie nowego standardu w poszukiwaniu mieszkania lub domu, aby było ono maksymalnie efektywne, przyjemne i naturalne. Dzięki transakcji będziemy mogli jeszcze lepiej ją realizować. Pozwoli nam na umocnienie pozycji w Polsce, a w przyszłości może umożliwić ekspansję na rynki zagraniczne. – podkreślają Marian Bruliński i Paweł Gniadkowski – założyciele obido.

Obido to spółka technologiczna, która od 5 lat tworzy innowacyjne rozwiązania dla rynku nieruchomości, m. in. platformę, która dzięki zaawansowanym algorytmom wspomaganym przez sztuczną inteligencję pozwala skutecznie łączyć deweloperów i klientów poszukujących nowych mieszkań. W 2019 i 2020 obido uznane zostało przez Deloitte za jedną z dwudziestu najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w naszej części świata. Obido dołączając do OLX Group wzmacnia Otodom i OLX, najpopularniejsze w Polsce serwisy ogłoszeniowe z nieruchomościami. 

Obido zachowa swoją markę, model biznesowy i będzie funkcjonowało równolegle do OLX i Otodom. Firma zapowiada dodatkowe rekrutacje, które mają wzmocnić zespoły odpowiedzialne za rozwój rynku pierwotnego w OLX Group.

OLX Group

OLX Group to najszybciej rozwijająca się sieć serwisów ogłoszeniowych na świecie. Co miesiąc korzysta z nich 300 milionów użytkowników w ponad 30 krajach. W Polsce znana jest m. in. z prowadzenia serwisów OLX, Otomoto, Otodom czy Fixly. Do czołowych marek OLX Group w segmencie nieruchomości należą też Imovirtual (Portugalia), Storia (Rumunia), Property24 (RPA) czy Properati działające w krajach Ameryki Łacińskiej. Wszystkie pomagają łączyć obie strony transakcji w sprytny i wygodny dla klientów sposób. OLX Group napędza zespół ponad 10 tysięcy pracowników z całego świata. Więcej na www.olxgroup.com

OLX Group jest częścią Prosus, globalnej grupy internetowej, która jest jednym z największych inwestorów technologicznych świata. Prosus jest notowany na giełdach w Amsterdamie (AEX:PRX) i Johannesburgu (XJSE:PRX), a jego większościowym udziałowcem jest Naspers. Więcej informacji o firmach i inwestycjach Prosus znaleźć można na stronie www.prosus.com 

Obido

Obido to spółka technologiczna działająca na polskim rynku od 2016 roku. Stworzyła m. in. zyskującą uznanie platformę marketingową łączącą deweloperów i klientów poszukujących nowych mieszkań. Wyróżnia ją innowacyjny model biznesowy, skupienie na potrzebach klientów i zaawansowane algorytmy wspomagane AI, które pomagają znaleźć mieszkania najlepiej spełniające oczekiwania użytkowników. Więcej na www.obido.pl

Havas PR Warsaw

Biuro Prasowe Otodom

 

 

Aktualizacje w Twojej skrzynce pocztowej

Klikając "Subskrybuj", potwierdzam, że zapoznałem się z Polityka prywatności i wyrażam na nią zgodę.

Więcej o Otodom

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce, co potwierdza prowadzone cyklicznie niezależne badanie Mediapanel Gemius. Każdego miesiąca trafia do nas ponad 6 mln realnych użytkowników*, by przeglądać i zamieszczać ogłoszenia sprzedaży i wynajmu nieruchomości: mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich czy biur. Otodom nie tylko daje dostęp do ogromnej bazy ogłoszeń, ale też sprawia, że rynek nieruchomości jest bardziej dostępny dla wszystkich interesariuszy: wspiera w transakcjach, wprowadza nowatorskie narzędzia jak np. Otodom Analytics, dzieli się wiedzą ekspertów i najświeższymi danymi, które pozyskuje także w dedykowanych badaniach. Otodom jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m.in. serwisy OLX, Otomoto, Fixly i obido.

Otodom Analytics to pełny, wiarygodny i aktualny zestaw danych i informacji o rynku mieszkaniowym w Polsce - wszystko w jednym nowoczesnym narzędziu zasilanym nie tylko danymi, ale i komentarzami najlepszych ekspertów. Otodom Analytics wspiera efektywne prowadzenie biznesu przez deweloperów i pośredników, dając im zestaw specjalnie przygotowanych narzędzi do optymalizacji wydatków i zwiększania efektywności pracy z klientami. Otodom Analytics stanowi unikalne na rynku kompendium wiedzy dla każdego profesjonalisty działającego na rynku mieszkaniowym i w jego bliskim otoczeniu.

 

* wg danych za sierpień 2023 r.

Kontakt